Renowacja mebli – na jakie akcesoria meblowe zwrócić uwagę?

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju akcesoria meblowe. Szeroki wybór materiałów pozwala na tworzenie kontrastujących ze sobą w umiarkowany sposób połączeń. Pamiętajmy jednak, aby w staraniach o oryginalny mebel nie łączyć zbyt wielu wzorów i materiałów. Pozwoli to uniknąć niepożądanego efektu, w wyniku którego mebel, zamiast stylowo, będzie prezentował się nieestetycznie.

Renowacja mebli – na jakie akcesoria meblowe zwrócić uwagę?

Chcąc podarować nowe życie starej komodzie, stolikowi czy szafie, nierzadko zastanawiamy się, jak zadbać o satysfakcjonujący efekt końcowy. W tym celu z pomocą mogą przyjść nam m.in. akcesoria meblowe. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Ozdobne gałki i praktyczne uchwyty

Niejednokrotnie bywa tak, że kilka prostych zabiegów pozwala przywrócić zniszczonym meblom dawną świetność. Gdy już pozbędziemy się warstwy starej farby i pomalujemy wybrany stolik, szafkę czy komodę na nowo, czas na detale. W ich roli doskonale sprawdzą się gałki lub uchwyty meblowe. Obecnie znajdziemy na rynku prawdziwe bogactwo rozwiązań, a wybrane przez nas produkty mogą stanowić funkcjonalną ozdobę.

Listwy i taśmy meblowe

Listwy i taśmy to kolejna odpowiedź na potrzeby związane z renowacją mebli. W szerokiej gamie dostępnych na rynku produktów znajdziemy np. listwy drewniane ozdobne, które doskonale wkomponują się w styl klasycznych mebli. Ciekawym elementem zdobniczym są także taśmy. Możemy za ich pomocą nadać nowy styl szafie, staremu kredensowi czy etażerce. Zarówno listwy ozdobne, jak i taśmy wykonywane są z różnych materiałów – z powodzeniem wybierzemy te, dzięki którym nasz mebel zyska zupełnie nową, a zarazem ciekawą odsłonę.

Metalowe okucia i dekoracyjne zawiasy

Ciekawą aranżację możemy stworzyć, dekorując wybrany mebel za pomocą metalowych lub żelaznych detali. Dobrym wyborem w tym zakresie będą np. narożniki lub szyldy, w które możemy wyposażyć np. drewniany kredens lub… skrzynię. Nie mniej ciekawym elementem, który w prosty sposób połączy praktyczne aspekty z unikalną dekoracją są zawiasy meblowe. Wykonane z solidnych materiałów i dostępne w wielu kształtach oraz kolorach także pomogą podkreślić nowy styl odnawianego mebla.

Wybierając akcesoria meblowe, takie jak wykonane z różnych materiałów gałki, listwy drewniane ozdobne czy dekoracyjne zawiasy pamiętajmy jednak, aby zadbać o ich spójność. Zachowując równowagę mamy szansę uzyskać wyważony efekt!

 

Możesz również polubić…