Łodzie aluminiowe

Łódź z metalu

Aluminium jako materiał na budowę łodzi daje nam możliwość stworzenia jednostki pływającej trwałej, ładnej, lekkiej, wytrzymałej i bezpiecznej. To są warunki, dzięki którym możemy cieszyć się z wymarzonego jachtu przez wiele lat. Podstawowe wady tego materiału to stosunkowo duża wytrzymałość przy niewielkiej wadze, łatwość kształtowania i nieograniczone możliwości aranżacji. Aluminium możemy wykorzystać zarówno do budowy kadłuba jak szkieletu łodzi. Nie wymaga te z specjalnej technologii kształtowania, stosowania skomplikowanych klejów. Mamy tez spore możliwości jeżeli chodzi o rozmiary poszycia oraz łączenia poszczególnych elementów. Szczególne miejsce na rynku zajmują łodzie aluminiowe Marim. Są one chętnie wykorzystywane przez straż, policje oraz inne służby ratunkowe. Na szczególną uwagę zasługuje tu łódź płaskodenna aluminiowa./ daje ona duże możliwość poruszania się po różnego rodzaju akwenach nawet na niewielkich odległościach. Niewątpliwe do zalet tych łodzi należy ich zwrotności oraz uniwersalność. Mogą służyć jako jachty, żaglówki czy łodzie dla wędkarzy. Odpowiednio przygotowane można używać również w żegludze morskiej w strefach przybrzeżnych. Aluminium jest materiałem odpornym na działanie wody morskiej. Łodzie aluminiowe można dowolnie ozdabiać, malować i nanosić na nie różnego rodzaju grafikę. Jedyną wadą tego materiału może być skomplikowana,często nieopłacalna, technologia naprawy.

Aluminium z Mazur

Lodzie aluminiowe Marim można dowolnie aranżować, wyposażyć w silnik motorowy.
Największą zaletą łodzi aluminiowych jest ich uniwersalność. Mogą służyć jako łodzie o zastosowaniach specjalnych, łodzie dla wędkarzy a także łodzie turystyczne. Można je stosować zarówno na rzekach jak i na jeziorach.
Ze względu na łatwość prowadzania, zwrotność oraz gabaryty łodzie te są chętnie wykorzystywane przez wędkarzy, myśliwych a także przez różnego rodzaju służby takie jak wodne ochotnicze pogotowie ratunkowe, policje czy straż.

Możesz również polubić…