Gry porządkowanie pokoju. W co się bawić z dzieckiem?

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” – słowa tej dość starej piosenki są aktualne do dziś. Co ważne jednak, dzieci nudzą się nie tylko w czasie deszczu – bywają po prostu dni, kiedy nic ich nie cieszy i bardzo trudno jest je czymś zainteresować. Niejeden rodzic ma z tym problem. Co wtedy robić?

gry porządkowanie pokoju

Przede wszystkim najpierw warto spróbować zaproponować dziecku zajęcie, które lubi. Jeśli jest to np. malowanie farbami albo rysowanie kredkami, to zaproponujmy mu wspólne spędzenie czasu nad kolorowanką lub kartkami papieru.

Jeśli ten pomysł nie wypali, dobrze jest zaproponować coś nowego, przykładowo zagrać w gry, których dziecko jeszcze nie zna, takie jak gry porządkowanie pokoju. Zainteresowanie się czymś nowym z pewnością sprawi, że dziecko wciągnie się w ciekawe zajęcie na długi czas i zapomni o nudzie. Można wybrać zarówno gry planszowe, jak i internetowe. Decydując się na gry na komputerze, tablecie albo laptopie, pilnujmy jednak, by dziecko nie spędzało na tym sprzęcie za wiele czasu, ale przeplatało to zajęcie innymi aktywnościami, w tym przede wszystkim ruchem i zabawą fizyczną. Będzie to z korzyścią dla jego zdrowia i rozwoju.

Możesz również polubić…