Sprawdzanie IP

Świat elektroniki bywa bardzo skomplikowany i zawiły. Internet z kolei bywa i prosty i skomplikowany. O ile wyszukiwanie informacji jest proste, to mechanizm jaki tym zarządza, jest bardziej złożony.
Sprawną wymianę informacji i nawiązywanie łączności zawdzięczamy naszemu adresowi IP. Jest to protokół komunikacyjny, który składa się z czterech liczb. Jest to nasz indywidualny identyfikator, dlatego system wie, że odbiera zapytanie od takiego IP, więc odpowiedź też kieruje tutaj.
Jaki jest mój IP ? Aby dobrze na to odpowiedzieć, trzeba zwrócić uwagę na to, że tak naprawdę komputer posiada adres zewnętrzny ale i wewnętrzny, które się od siebie różnią. IP wewnętrzne, nazywane prywatnym, sprawdzamy bezpośrednio z naszego komputera. Szukamy lupki w menu startowym. Potem wpisujemy kod cmd, który umożliwia nam wybranie opcji : wiersz polecenia. Kiedy otworzymy to, to wpisujemy kolejną komendę – ipconfig. Wtedy wyświetli nam się nasze IP wewnętrzne.
Aby sprawdzić IP publiczne, należy skorzystać z jednej ze stron internetowych, które są stworzone właśnie po to, aby móc odczytać z nich adres IP naszego komputera. Najprościej jest skorzystać z wyszukiwania przez wyszukiwarkę internetową. Otwieramy stronę, wchodzimy i odczytujemy. To proste.

 

Możesz również polubić…