Czy opłaca się znać angielski?

Jest najpopularniejszym językiem na świecie. Zna go praktycznie każdy dorosły człowiek a niekiedy nawet dzieci. Skoro stał się taki powszechny czy w dalszym ciągu warto go się uczyć? Czy potrzebna nam jego biegła umiejętność czy może postawić na niemiecki lub hiszpański? Jak podjąć decyzję, której nie będziemy żałować?

Duże możliwości

Nie można zaprzeczyć, że ten język otwiera wiele drzwi i daje duże możliwości rozwoju. Mamy szybszy i łatwiejszy dostęp do informacji. Możemy rozwijać nasze umiejętności czytając artykuły czy książki w tym języku. Wybór pozycji jest zdecydowanie większy. Możemy czytać książki szybciej w oryginale niż nasi koledzy, którzy będą czekać na ich polskie tłumaczenie.

Kariera zawodowa

Angielski sprawdzi się również jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Na wielu stanowiskach jego znajomość jest wymagana. Często zdarzają się klienci zagraniczni, którzy nie mówią po polsku. Jego znajomość jest również przepustką na różnego rodzaju szkolenia czy kursy zagraniczne. Jednak to jakich języków się uczyć zależy również od stanowiska jakie wykonujemy. W niektórych zawodach bardziej sprawdzi się znajomość niemieckiego, w innych rosyjskiego. Warto zgłębić ten temat w swojej branży.

Rozwój osobisty

Patrząc w aspekcie rozwoju osobistego znajomość języka angielskiego sporo ułatwia. Mamy dostęp do blogów czy szkoleń online w tym języku, które tworzą ludzie z całego świata. Możemy w ten sposób zdobyć umiejętności, na których nam zależy i realizować swoje cele osobiste.

 

Możesz również polubić…