Znaczenie ozonosfery

Więc jakie jest znaczenie ozonosfery?

– jest takie że chroni ludzi, zwierzęta i inne stworzenia na ziemi przed szkodliwym promieniowaniem UV, które zwłaszcza odczuwa się latem. Czyli jest to warstwa ochronna ziemi w stratosferze wysoko. Rola ozonosfery to nie dopuścić na ziemię szkodliwego promieniowania, które uszkadza i wysusza kolagen ze skóry wtedy szybciej się starzejemy. Warstwa ozonosfery jest kilkadziesiąt kilometrów nad ziemią i tworzy tzw: tarcze ochronną dla naszego globu. Czyli jest to warstwa której zadaniem jest nie przepuszczać szkodliwych promieni UV, znajduje się w stratosferze.


Bardzo ważne jest to aby samemu tego nie psuć i jak najmniej wysyłać czegokolwiek w kosmos to psuje nasza warstwę ochronną i z czasem może jej nie być, wtedy czeka nas zagłada w całym ekosystemie. Przyczynia się również do wyższej temperatury w stratosferze bo ozon pochłania promieniowanie ultrafioletowe. Znaczenie jest też takie aby pobierała ze stratosfery promieniowanie i zamieniała je w ciepło.
Odgrywa ważna rolę chroniąc ziemię bo możemy korzystać do woli z darów natury, dzięki temu że wszystko jest poukładane i na swoim miejscu to wszystko po to aby móc cieszyć się z lata i że słońca, kto z nas nie lubi wylegiwać się na plaży?
Możemy bo ozonosfera zabierając i niedopuszczająca do nas tych złych promieni umożliwia nam korzystanie z tych dobrych. Nie mamy wtedy problemu ze skórą czy nawet z nowotworem, nie starzejemy się za szybko czyli nie usycha y jak by to było przy promieniach UV. Więc patrząc na nasze zdrowie i życie to nasza tarcza ochronna ma wielkie znaczenie nie tylko dla ludzi ale dla wszystkiego co znajduje się na ziemi, najbardziej mogą być zadowolone dzieci gdyż ich delikatna skóra przy braku tarczy z ozonosfery byłaby poparzona i bardzo takie dziecko by płakało nawet kremy z filtrem nie pomogły by nic.
Nie ma nic gorszego jak płacz dziecka. Pamiętajmy aby nie wrzucać nic do ziemi, żeby jej nie zaśmiecać i niczego nie wysyłać w kosmos aby nie naruszyć ozonosfery to będzie nam służyć całe wieki.

 

Możesz również polubić…