Jak się zabrać do wywozu gruzu?

Już nawet mając naprawdę niewielki remont, musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli uporać się ze sporą ilością odpadów. Tak jest szczególnie w przypadku burzenia ścianek działowych. Co więc z robić z takimi odpadami? Na pewno nie wrzucać do tradycyjnych koszy lub stosować podobne rozwiązania. W przeciwnym razie grożą nam kary finansowe. Z powyższych względów godne polecenia jest inne rozwiązanie, a mianowicie kontenery na gruz Poznań. I to im przyjrzymy się w niniejszym tekście.

Pojemników i kontenerów na gruz jest parę odmian, a ich wybór powinien być uzależniony od ilości odpadów, jakie mamy zamiar tam ulokować. Do tego po napełnieniu odpady tam umieszczone trafiają do utylizacji.

Wywóz gruzu Poznań i kwestie prawne

Chcąc pozbyć się odpadów powstałych przy remoncie nieruchomości, zaleca się zamówić przeznaczony do tego celu kontener. Gruz budowlany to bowiem odrębna kategoria śmieci niż np. odpady komunalne. Takie rozgraniczenie powoduje, że gruz jest poddawany utylizacji. Jeśli nie spełniamy wymogów prawnych w tej materii, to narażamy się na mandat i to często niemały. Dotyczy to nie tylko samego wrzucania gruzu do koszy na śmieci, ale również ogólnego braku zachowania porządku na swojej posesji.

Na szczęście w Poznaniu, jak i też na terenie całego kraju mamy dostęp do firm, które trudnią się wypożyczaniem pojemników na odpady po budowie czy remoncie. Warte podkreślenia jest tutaj to, że możemy liczyć na kompleksowe usługi, bo zyskujemy nie tylko kontener, ale i realizowany jest wywóz gruzu. Firmy te do swojej dyspozycji mają bowiem specjalistyczne pojazdy, które są przystosowane do transportu wszelkich typów kontenerów.

Jakie odpady możemy, a jakie nam nie wolno wyrzucać do pojemników na gruz?

Wspomniane kontenery na gruz Poznań są dedykowane przede wszystkim temu, aby stosować je do wyrzucania tam: ceramiki, styropianu, cegły, folii, tynków, elementów betonowych, płyt gipsowo-kartonowych, framug okiennych i drzwiowych, a nawet metalu, papieru i drewna. Zdecydowanie Zabrania się z kolei wrzucania tam wszelkiego typu elektroniki w tym: telewizorów, monitorów, żarówek. Do tego zabrania się wrzucać tam opon, eternitu i wielu innych. Warto również pamiętać o tym, że do odpadów możliwych do wrzucania do opisywanych tu kontenerów należą wszelkiego rodzaju pozostałości po tapetowaniu, tynkowaniu czy też modernizacji ocieplenia i podług.

Jak zatem widać doskonale po lekturze treści niniejszego tekstu warto stawiać na profesjonalne rozwiązania w kwestii wywozu gruzu.

 

Możesz również polubić…