Mahjong księżycowego elfa. Gry komputerowe a dzieci

Czy gry komputerowe to dobry sposób na spędzanie czasu przez dzieci? Aktywność ta ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednakże w poniższym artykule przedstawimy zalety grania przez dzieci na komputerze.

mahjong księżycowego elfa

Rodzice, którzy pozwalają grać na komputerze swoim pociechom, uzasadniają ten pomysł tym, że grając w gry edukacyjne, np. mahjong księżycowego elfa, dziecko rozwija się, uczy nowych rzeczy i ćwiczy już zdobyte umiejętności. Dobrym przykładem edukacyjnych właściwości takich gier są różnego typu aplikacje uczące najmłodszych obcego języka. Maluch słuchający piosenek np. po angielsku, mający za zadanie wskazać odpowiednie obrazki czy wpisać konkretną literkę w interaktywnej, bardzo kolorowej i wciągającej grze, nauczy się języka o wiele szybciej, niż ze zwykłego podręcznika.

Niektóre gry, które wymagają od dziecka ruchu, bardzo dobrze wpływają na jego rozwój fizyczny. Skakanie, obracanie się i przysiady wspólnie z sympatycznym bohaterem gry, wpływa pozytywnie na dobre samopoczucie malucha oraz na jego umiejętności ruchowe.

Powyższe argumenty wskazują więc jednoznacznie, że warto jest pozwolić grać dzieciom w gry internetowe i komputerowe.

Możesz również polubić…