Gry Dora jest chora. Jak uczyć dzieci empatii?

Bardzo ważną kwestią w wychowywaniu dzieci jest nauczenie ich empatii, troski o drugiego człowieka i zwierzęta oraz chęci pomocy potrzebującym. Jak to zrobić?
Przede wszystkim najważniejsza jest rozmowa z pociechą. Należy jej wytłumaczyć, dlatego tak ważna jest pomoc bliźnim, zwracanie uwagi na osoby i zwierzęta potrzebujące. Dzieci bardzo szybko się uczą, dlatego też z pewnością szczera rozmowa oparta na wielu przykładach pomoże maluchowi w zrozumieniu tego tematu.

gry Dora jest chora

Aby jeszcze lepiej pomóc dziecku w prawidłowym zrozumieniu i nauce tego zagadnienia, dobrze jest zaproponować maluchowi zagranie w gry dora jest chora, w której to nasza pociecha może zaopiekować się chorą bohaterką. Gry tego rodzaju są polecane przez pedagogów i psychologów, ponieważ pokazują dziecku, co należy zrobić, gdy druga osoba nie czuje się najlepiej i choruje. Aplikacje tego typu spełniają więc funkcję edukacyjną.
Ucząc dziecka wspomnianych wartości, z pewnością wychowamy je na empatycznego i porządnego człowieka, wrażliwego na problemy innych ludzi i zwierząt. Warto to robić. Pamiętajmy, wychowując dzieci na porządnych ludzi, tworzymy piękny świat.

 

Możesz również polubić…