Jak wygląda Maltańczyk?

Maltańczyk to mała, rozkoszna kula energii. Rasa ta idealnie sprawdza się w miejskiej dżungli. Psiaki bez większej szkody mogą żyć w mieszkaniu bez ogródka. Są również świetnym towarzyszem dziecięcych psot. Czym się wyróżniają maltańczyki?

Antyczny rodowód

Rasa ta uważana jest za jedną z najstarszych. Posiadamy materiały źródłowe poświadczające, że były one towarzyszami człowieka w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie. Niektórzy badacze twierdzą nawet, że w grobowcu faraona Ramzesa II znaleziono figurki psów, przypominających Maltańczyki. Psy te wywodzą się z wyspy Meledy, obecnie należącej do Chorwacji, leżącej na Adriatyku.

Maltańczyk opis rasy

Maltańczyki należą do psów małych, o wydłużonym tułowiu, krępej budowie ciała i krótkich łapach. Odznacza się długą sierścią o kolorze białym lub w odcieniu kości słoniowej. Zazwyczaj prawie wcale nie gubi włosów. Ma duże, okrągłe oczy, trójkątne uszy i długi ogon.

Maltańczyki są radosne, łatwe w tresurze, szybko się uczą i należą do ras idealnych dla rodzin z dziećmi, również mieszkających nawet w niewielkim mieszkaniu.

Możesz również polubić…