Najbardziej znane gatunki papug

Bardzo popularne stało się w ostatnim czasie trzymanie ptaków w domu. Szczególnie jeśli chodzi o papugi. Ludzie szczególnie się na nie decydują, ponieważ są one małe i nie klatki z nimi nie zajmują zbyt dużo miejsca. No i nie ma z nimi tylu zamieszania. W niniejszym artykule zostaną szczególnie omówione papużki faliste. Jakie są gatunki papug ?

Jaka mamy gatunki papug?

Bardzo dużo osób pragnie mieć w domu papugi. Jednak jeśli ktoś nigdy nie interesował się tym tematem to może nie wiedzieć jakie w ogóle gatunki tych ptaków istnieją. Warto wspomnieć, że papugi mogą być zarówno małe jak i duże. To jaką papugę wybierzemy zależy tylko od nas i od naszych warunków domowych. Wiadomo, że im większy ptak tym więcej miejsca w domu potrzebuje. Tak samo z klatką, która musi być przystosowana do rozmiaru ptaka. Nie może być ona za mała, ponieważ ptak nie będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Jakie zatem możemy wyróżnić papugi? Na pewno można wymienić papużki faliste, papużki nierozłączki, Nimfy, Żako, Arę czy Kakadu. To chyba najsłynniejsze gatunki ptaków. Przed kupnem należało by się zapoznać z każdym z tych rodzajów. Dowiedzieć się co mogą, a czego nie. Jakie mają charaktery i ile potrzebują przestrzeni. Ważne jest też to czy chcemy głośną odmianę czy nie. Jeśli chcemy, aby papuga z nami rozmawiała to warto wybrać Arę. Jest to jeden z najczęściej kupowanych gatunków papug. Jednak są one bardzo głośne. Jeśli ktoś ma upierdliwych sąsiadów to takie papugi raczej są odradzane. Często także polecane są papużki faliste. Nie są bardzo wymagające i nie potrzebują aż tak dużo przestrzeni. Fajnie jest też mieć w domu papużki nierozłączki. Jednak trzeba wiedzieć, że jak sama nazwa wskazuje nie można ich rozdzielać. Muszą być wszędzie razem. Jedna bez drugiej może nie przeżyć. I właśnie tak często się staje, że umierają z tęsknoty.

Jeśli ktoś bardzo pragnie papugi to musi bardzo dobrze przemyśleć swoją decyzję. Papugi to nie zabawki, że w każdej chwili można się ich pozbyć. Niektóre z nich bardzo długo żyją.

Możesz również polubić…