Odczynniki wody w akwarium

Chcąc założyć w domu własne akwarium morskie, trzeba się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Akwarium morskie jest dosyć wymagające, a raczej wymagające są ryby morskie i rośliny morskie. Potrzebują one odpowiednich warunków do życia, dlatego warto zapoznać się z kilkoma ważnymi szczegółami związanymi z zakładaniem akwarium morskiego.

Ph w akwarium morskim

Zanim zacznie się zarybiać akwarium, trzeba w odpowiedni sposób przygotować wodę w akwarium. Powinna ona postać co najmniej 2-3 tygodnie, zanim się wpuści ryby, by stworzył się odpowiedni mikroklimat dla tych wymagających ryb. Jedną z najważniejszych kwestii, jest skala ph wody. Powinna ono oscylować pomiędzy 8. 1 – 8. 4, jest to optymalne ph wody dla ryb i roślin morskich. Poziom ph można sprawdzić miernikiem, najlepszy jest miernik elektryczny, który bardzo dokładnie podaje parametry wody w akwarium morskim.

Warto się też zaopatrzyć w inne przydatne urządzenia pomiarowe do wody, na przykład w hydrometr, który mierzy zasolenie wody. Z solą morską też nie można przesadzić, dlatego taki miernik bardzo się przyda.

Możesz również polubić…