Wybieramy silnik

Wybór odpowiedniego silnika do naszej łodzi jest trudnym wyborem, który warto uzależnia od kilku czynników. Przede wszystkim odpowiedni silnik będzie gwarantem udanych wypraw. Silnik powinien być przede wszystkim niezawodny, dostosowany do każdej możliwej sytuacji na wodzie. Z tych właśnie powodów warto przyjrzeć się silnikiem Honda. To nowoczesne, 4-suwowe silniki zaburtowe, które charakteryzują się wysokimi osiągami, przy niskim zużyciu paliwa oraz dużym przyspieszeniem. Ponadto są one zabezpieczone przed korozją dodatkowa warstwą powłoki antykorozyjne oraz licznymi i sprawdzonymi innowacjami technicznymi.

Na co zwrócić uwagę?

Silniki zaburtowe Honda do żaglówki są wysokiej jakości, jednak należy dopasować odpowiedni model do naszych potrzeb. Najważniejsze parametry silników to przede wszystkim długość kolumny zawsze dopasowana do łodzi, rodzaj sterowania (ręczny lub zdalny) i rozruchu (ręczny lub elektryczny i ręczny). Bardzo ważna jest również wydajność układu ładowania akumulatora. To właśnie ten parametr gwarantuje nam wygodę i bezpieczeństwo w trakcie spędzania wolnego czasu na wodzie, w końcu to on wskazuje na to, czy będziemy mogli swobodnie korzystać z energii i zapewnić sobie na przykład odpowiednie oświetlenie. Warto także zwrócić uwagę na śruby napędowe, ponieważ odpowiednie dopasowanie pozwala na optymalne zachowanie na wodzie, a tym samym przyspieszenie, manewrowanie, czy zużycie paliwa. Zwracając uwagę na wszystkie z wymienionych cech, będziemy mogli wybrać najlepszy silnik do naszej łodzi. Jednak jeżeli nie czujemy się na siłach, bo dopiero zaczynamy naszą przygodę z żeglarstwem, to zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, który pomoże nam dobrać odpowiedni model.
Dobrze dobrany silnik jest gwarancją bezpieczeństwa jak i udanej zabawy w trakcie każdej naszej wyprawy na wodę. Dlatego tez tak ważny jest odpowiedni wybór dopasowany zarówno do naszych potrzeb jak i warunków łodzi. Warto zwrócić uwagę na silniki Honda, ponieważ są najwyższej jakości.

Możesz również polubić…